Dlaczego warto studiować medycynę na Ukrainie?

Studia lekarskie na ukraińskich uczelniach medycznych mają kilka istotnych zalet. Do najbardziej istotnych należą oczywiście względy finansowe. Studia lekarskie na Ukrainie

Studia lekarskie na Ukrainie
Podczas gdy w Polsce koszt czesnego może wynosić nawet 60 tys., na Ukrainie nawet najdroższa stomatologia anglojęzyczna to 5200$, co stanowi ułamek kwoty, jaką student musiałby zapłacić w kraju.

Na polskie medyczne uczelnie publiczne aplikuje kilka bądź nawet kilkanaście osób na jedno miejsce. Siłą rzeczy, mimo tego, że w tym przypadku są one bezpłatne, nie każdy może się dostać. Ponadto progi dla zdających są bardzo wysokie. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na studia płatne. Zawód lekarza ma bardzo wysoką pozycję społeczną, nic więc dziwnego, że inwestycja w niego jest tego warta. Porównanie cen studiów lekarskich w Polsce i na Ukrainie zdecydowanie wypada na korzyść Ukrainy.

Dodatkowym atutem jest możliwość studiowania w międzynarodowym środowisku: kształcą się tam ludzie z wielu krajów, także grono wykładowców jest międzynarodowe.
Cztery największe i najbardziej renomowane ukraińskie uczelnie medyczne we Lwowie, w Tarnopolu i Ivano-Frankivsku mają doskonałe połączenie kolejowe i autobusowe z Polską, są ponadto w odległości, która pozwala studentom na częste wizyty w domu, nie tylko podczas dłuższych przerw świątecznych, ale też weekendów.
Jeszcze jednym atutem przemawiającym na korzyść studiowania medycyny na Ukrainie są dużo niższe koszty życia niż w Polsce.

Uczelnie ukraińskie oferują wysoki poziom nauczania porównywalny z polskim. Mają też świetne zaplecze naukowe i rozmaite materiały edukacyjne, a także bezpłatny dostęp do bardzo dobrze wyposażonych bibliotek.

Zobacz również:
Studia lekarskie na Ukrainie
Studia medyczne na Ukrainie
Stomatologia na Ukrainie